E hënë, 10 Maj, 2021

TOP LAJME

Pendarovski-Tusk: Qytetarët e Maqedonisë meritojnë ardhmëri evropiane

Në një takim miqësorë mes presidentit të vendit dhe kreut të këshillit të Evropës, Stevo Pendarovski dhe Donald Tusk u këmbyen...

Zeqiri: Pse po thyhet parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat...

Zvogëlim i përqindjes së shqiptarëve në institucione?! Parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat i të gjitha bashkësive etnike në administratën shtetërore...

Institucionet shkelin afatin për vula dhe dokumente në shqip

Vonesat në zbatimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve dhe në themelimin e inspektoratit që do të jetë kompetent për monitorimin...

MË TË FUNDIT

Ministri Hoxha pa paralajmërim viziton fermerët në komunën e Bërvenicës

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha edhe gjatë vikendit në krye të detyrës. Ai sot ka vizituar...

Forumi i gruas dega Tetovë japin dorëheqje nga partia Altarnativa

Duke patur parasysh zhvillimet e fundit qe kane ndodhur ne subjektin politik Alternativa ne degen e Tetoves. Forumi i gruas dega Tetove...

7 DITËT E FUNDIT

Kasami: Lëvizja BESA do t’a kushtëzojë përkrahjen për kandidatin konsesual (VIDEO)

Ka përfunduar takimi ndërmjet liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe liderit të partisë opozitare shqiptare, Lëvizja BESA,...

Shqipëria po kërkon trajner, De Biasi drejt kësaj kombëtareje

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, është pranë rikthimit në detyrë si trajner. Italiani pritet të marrë drejtimin e Skocisë, teksa...

Palmer: Marrëveshja e Prespës është arritje e jashtëzakonshme diplomatike

Marrëveshja e Prespës është arritje e jashtëzakonshme diplomatike. Padyshim është arritje më e madhe diplomatike në rajon që nga marrëveshja e...

Rrjetet Sociale

Arkiva