E enjte, 1 Tetor, 2020

TOP LAJME

Pendarovski-Tusk: Qytetarët e Maqedonisë meritojnë ardhmëri evropiane

Në një takim miqësorë mes presidentit të vendit dhe kreut të këshillit të Evropës, Stevo Pendarovski dhe Donald Tusk u këmbyen...

Zeqiri: Pse po thyhet parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat...

Zvogëlim i përqindjes së shqiptarëve në institucione?! Parimi i përfaqësimit të drejtë dhe adekuat i të gjitha bashkësive etnike në administratën shtetërore...

Institucionet shkelin afatin për vula dhe dokumente në shqip

Vonesat në zbatimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve dhe në themelimin e inspektoratit që do të jetë kompetent për monitorimin...

MË TË FUNDIT

Zaev: Në tetor përpjekjet tona do t’i kurorëzojmë me datë për...

“Sot kemi nder që ta presim mikun tone kreun e këshillit të Evropës z. Donald Tusk I cili asnjëherë nuk ndaloi...

Brenda apartamentit 2.2 milionë dollarësh në Dubai (VIDEO)

Kjo video tregon se si duket një apartament miliarderësh në Dubai. Është një apartament me 3 dhoma gjumi në një sipërfaqe...

7 DITËT E FUNDIT

Baloteli shënon supergol, e feston ‘live’ në Instagram (VIDEO)

Mario Baloteli vazhdon të jetë unik si gjithmonë. Mbrëmjen e kaluar, me fanellën e Olimpikut të Marsejës, italiani shënoi golin e...

Tre muaj Shilegov dhe Bogdanoviq nuk mund të asfaltojnë 200 metra...

Tre muaj e gjysmë trotuaret e rrugës “Dame Gruev” në qendër të Shkupit janë duke u punuar. Kryetarët e Qytetit të...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, si dhe do të fryjë erë mesatare...

Rrjetet Sociale

Arkiva