UEFA ka publikuar renditjen e re të klubeve pas ecurisë së tyre në Europë.

Nuk ka dyshime që në vendin e parë vijon të qëndrojë Real Madrid, ndjekur në vendin e dytë nga Bajerni i Mynihut, ndërsa podiumi plotësohet nga Barcelona.Në vendin e katërt dhe të pestë janë Atletico dhe Juventus, të cilat do të ndeshen të mërkurën në sfidën e tyre për Ligën e Kampionëve. Nëse italianët kalojnë në fazën tjetër me shumë mundësi kalojnë dhe në këtë renditje të UEFA-s spanjollët.
Për shkak të ecurisë pozitive në Europa League, Sevilla pozicionohet para Manchester United.

Ja renditja:

Image