Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe me erë në drejtim veriperëndimor.

Temperatura do të jenë në rritje nga 6 gradë celsius deri 15 gradë celsius. Në Shkup dhe rrethinë moti pritet të jetë me diell, ndërsa temperatura maksimale pritet të arrijë 13 gradë celsius.

Nesër moti pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla mesatare.