Bayern Munich është duke përgatitur blerjen e Paulo Dybala.

Karl Heniz-Rummenigge, ka thënë se është tifoz i madh i argjentinasit të Juventus që ka qenë i lidhur me një largim nga Zonja e Vjetër me javë rresht, shkruan Tuttosport, transmeton Klan Kosova.

Inter Milan dhe Liverpool thuhet se janë poashtu të interesuara për Dybalan, i cili ka kontratë me Juventusin deri më 2022.