Marek Hamsik ka kompletuar transferimin te skuadra kineze, Dalian Yifang.

Dalian pagoi 20 milionë euro te Napoli për të marrë mesfushorin sllovak.Sot Hamsik është prezantuar te klubi i tij i ri dhe ka kryer seancën e parë stërvitore.Mesfushori luajti për 12 vite te Napoli, teksa kur u largua ai u shkroi një letër emocionuesve tifozëve. Tashmë Hamsik do të nisë një aventurë të re, në kampionatin kinez.