Pas ish kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevskit i cili iku në Hungari përflitet se edhe Molla Sula i BFI-së do të ik në Shqipëri.

Në rjetet sociale ka nis të shpërndahet edhe pasaporta shqiptare Molla Sulës ku bashkë më të thonë se kohën e ka të ikë nga Maqedonia.

Edhe molla Sula e ka shpërndarë pasaportën shqiptare duke falenderuar presidentin Ilir Meta, por pa dhënë detaje nëse një ditë do të jetojë në Shqipëri.

Ndryshe Molla Sula ditë më parë e festoi ditëlindjen e tij me muzikë live të Naim Abazit dhe Mihirje Brahës që shkaktoi shumë reagime në opinion duke përfolur se Molla Sula ka shkelur edhe rregullat islame pasi në islam është e ndaluar muzika./pacenzur/