Një grua 72-vjeçare ndërroi jetë në spital pas u godit nga një automjet në kryeqytet.

Siç njoftojnë nga policia gruaja me inicialet T.S është goditur nga një automjet ndërsa shoferi ende nuk dihet pasi është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Aksidenti ka ndodhur te udhëkryqi nga rrugët “Jeta e re” dhe “Klisurska”, ndërsa pas goditjes e moshuara është dërguar në spitalin “8 shtatori”, ku pas disa orëve të konstatuar vdekja.

Është bërë këqyrja e vendit të ngjarjes, ndërsa me urdhër të prokurorit publik trupi të ndjerës është dhënë te Instituti i mjekësisë ligjore për autopsi.

MPB-ja po ndërmerr të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.