Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare në orët e pasdites, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë në drejtim të verilindjes.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej -14 deri -3 gradë Celsius ndërsa ajo e ditës do të lëvizin prej -1 deri 6 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit -7 gradë ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri 4 gradë Celsius.