Ky qen mund të quhet si njëri ndër më të mëdhenjtë që ekziston në këtë botë.

Burri nga Kina Veriore rreth të 60-ve ka një qen aq të madh, saqë ia kalon edhe vet atij kur është ulur, transmeton Indeksonlnie.Në këto pamje të realizuara vitin e kaluar në provincën Hebei, shihet qeni i gjatë një metër.

Sipas pronarit, qeni tani i ka mbushur pesë vite dhe është i shëndoshë e i fortë.
https://www.liveleak.com/view?t=CbOuP_1550858403