Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe kushte për reshje të pakta të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë e përfocruar veriore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 1 deri 11 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë me diell dhe të ketë rritje të ndjeshme të temperaturave.