Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm dhe me periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë veriperëndimore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 7 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe me rritje të temperaturave.