Moti sot në Maqedoni do të jetë stabil, me diell dhe vranësira lokale. Gjithashtu do të fryjë erë e lehtë jugperëndmore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 6 deri 12 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil, i ngrohtë dhe me rritje të temperaturave.