Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira të pakta, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë perëndimore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë stabil dhe i ngrohtë, ndërsa temperaturat do të arrijnë deri 20 gradë celcius në disa vende.