Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë, ndërsa do të fryjë edhe erë e lehtë jugore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 0 deri 5 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 9 deri 18 gradë celcius.

Gjatë fundjavës pritet që moti të jetë me diell dhe i ngrohtë dhe me temperatura deri 20 gradë celcius. Ndërsa të hënën paralajmërohen reshje të reja të shiut.