Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në orët e pasdites do të ketë kushte për shi lokal me bubullima, veçanërisht në rajonet malore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej një deri në shtatë gradë, ndërsa ajo ditore prej 16 deri në 22 gradë.