Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira mesatare ndërsa do të fryjë edhe erë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 9 deri 15 gradë ndërsa ajo e ditës prej 16 deri 21 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë të mëngjesit zero gradë ndërsa ajo e ditës do të rrijë 19 gradë Celsius.