Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, sonte është i ftuar në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat – M, ku po bisedohet rreth aktualitetit politik në vend dhe për zgjedhjet presidenciale. Kryetari i Besës Kasami u shprehë se subjekti që ai drejton përkrah çdo protestë qytetare që është kundër sistemit gjyqësor të njëanshëm.

“Me kandimin e profesor Blerim Rekës ne treguam se mund të dalim edhe mbi interesat partiake për të përkrahur një kandidat të pavarur”, u shpreh Kryetari i Lëvizjes BESA.

Ai më tej theksoi se Lëvizja BESA ka qenë konzistente në qëndrimin e saj sa i përket reformave në vend dhe se BESA ka qenë gjithnë pro reformave./TopAlNews/