Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, i ftuar në emisionin Rruga Drejt në TV Alsat, ka folur mbi aktualitetin politik në vend, dhe mbi proceset që Maqedonia i ka në rrugën e saj drejtë Nato-s dhe Be-së.

Kasami ka folur mbi përkrahjen që Lëvizja BESA, i ka dhënë ligjeve reformuese, edhe pse është parti opozitare, por synimi dhe qëllimi i BESËS është që vendi sa më parë të jetë pjesë e Nato-s dhe Be-së, theksoi Kasami. /ShkupiLajm/