Moti sot në Maqedoni do të jetë mot me diell dhe i nxehtë.

Pasdite në vendet më të larta malore dhe në pjesën veriore të vendit do të ketë kushte stuhi.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 9 deri 13 gradë celcius, ndërsa në Shkup do të arrijnë deri 24 gradë.

Deri të enjten moti pritet të jetë me diell dhe i nxehtë, ndërsa të premten paralajmërohen reshje të shiut.