Aktori Toni Mihajlovski këtyre ditëve është duke lobuar për kandidaten e VMRO-
së për zgjedhjet presidenciale, Gordana Siljanovska.

Në rrjetet sociale është shpërndarë fjalimi i tij në Lagjen e Trimave në Kumanovë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka drejtuar kritika të ashpra ndaj kryeministri Zaev, duke i dërguar porosi se me 21 prill, do të triumfojnë sikur një maune kur shkel një bretkosë. “Pastaj do ti bëjnë hi dhe do ti ngrejmë në ajrë”. (INA)