Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka shkruajtur rreth zgjedhjeve Presidenciale, njofton TopAlNews.

Hoxha thotë se Zgjedhjet presidenciale për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut paraqesin një garë mes “idealistëve” që kërkojnë me çdo kusht faktorizimin e maksimal të votës shqiptare, dhe “konfirmistëve” që nuk e prishin rehatllëkun duke pritur që të vijnë ditë më të mira.

Ja postimi i plotë i sekretarit gjeneral;