Shqiptari i vetëm nga radhët e Lëvizjes BESA në Ohër zotohet për zgjedhje fer dhe demokratike transmeton gostivari24.info

Në kuadër të zgjedhjeve për President do të mbahen edhe zgjedhjet lokale në qytetin e Ohrit, ku mes tjerash kandidati i vetëm shqiptarë nga Lëvizja BESA për kryetar komune do të jetë Xhemal Mena.

Ai ka bërë thirje për zgjedhje të lira, fer dhe demokratike.

Historike është fakti që një kandidat shqiptar pretendon për kreun e qytetit të Ohrit për ta rikthyer shpresën e shqiptarëve në Ohër.

Xhemal Mena është kandidat nga radhët e Lëvizjes BESA./gostivari24.info/