Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do të fryjë erë mesatare verilindore.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -1 deri 6 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 12 deri 17 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me kushte për reshje të shiut në vendet më të larta malore.