Fatmir Limani nga OVL–UÇK ka goditur kandidatin e pavarur për president Blerim Rekën dhe opozitën Alenacën për Shqiptarët dhe Lëvizjen BESA.

Ai përmes një postimi në facebook ka ironizuar me konventën promovuese të Blerim Rekës që u mbajt sonte në Sheshin Skendërbeu në Shkup.