Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përkrahë kandidatin e pavarur për president, prof.dr. Blerim Reka.

Siç mëson INA, Kurti do jetë pjesëmarrës në tubimin e së dielës në ora 19:00 në Kumanovë , përkrahë kandidatit Reka dhe dy liderëve të partive opozitare shqiptare, Ziadin Sela i ASH-së dhe Bilall Kasami i Lëvizjes BESA. (INA)