Liga e Kampionëve është duke ardhur drejt fundit dhe pjesa finale e kësaj gare pritet të jetë shumë emocionuese.

Shorti i çerekfinaleve që u hodh muajin e kaluar prodhoi disa ndeshje mjaft interesante. Tottenhami do të përballet me Manchester Cityn, ndërsa Barcelona me Manchester Unitedin.

Tani që Real Madridi është eliminuar, Barcelona dhe Juventusi konsiderohen favoritë për të fituar trofeun këtë edicion.

Superkompjuteri i TalkSport i ka parashikuar të gjitha rezultatet deri në fund të garës.

Çerekfinalet:

Ajax-Juventus (Juventus fiton me rezultat të përgjithshëm 3-1 )

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 2-0

Liverpool-Porto (Liverpool fiton me rezultat të përgjithshëm 5-1)

Ndeshja e parë – 3-0

Ndeshja e kthimit – 1-2

Tottenham Hotspur-Manchester City (Manchester City fiton me rezultat të përgjithshëm 4-2)

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 3-1

Manchester United-Barcelona (Barcelona fiton me rezultat të përgjithshëm 4-2)

Ndeshja e parë – 2-1

Ndeshja e kthimit – 1-2

Gjysmëfinalet:

Manchester City-Juventus (Juventus fiton me rezultat të përgjithshëm 3-2)

Ndeshja e parë – 1-1

Ndeshja e kthimit – 2-1

Barcelona-Liverpool (Barcelona fiton me rezultat të përgjithshëm 4-3)

Ndeshja e parë – 2-1

Ndeshja e kthimit – 2-2

Finalja

Juventus-Barcelona 2-1