“Camp Nou” do të presë duelin më të rëndësishëm të kësaj jave në La Liga, por ndoshta edhe më vendimtarin e këtij sezoni, Barcelona-Atletico Madrid.

Pas sfidave në mesjavë, diferenca mes katalanasve dhe madrilenëve është 8 pikë, e një fitore e skuadrës së Ernesto Valverdes e çon atë në 11 pikë, duke i dhënë një tjetër goditje të fortë La Ligas.

“Camp Nou” do të presë duelin më të rëndësishëm të kësaj jave në La Liga, por ndoshta edhe më vendimtarin e këtij sezoni, Barcelona-Atletico Madrid.

Pas sfidave në mesjavë, diferenca mes katalanasve dhe madrilenëve është 8 pikë, e një fitore e skuadrës së Ernesto Valverdes e çon atë në 11 pikë, duke i dhënë një tjetër goditje të fortë La Ligas.Image