Kryetari i degës të Lëvizjes Besa në komunën e Çairit, Sedat Ramadani, nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook, ka ironizuar tubimin e LSDM- së, të mbajtur mbrëmjen e sontme duke shkruar se, në këtë tubim arrita ti numëroj vetëm 12-13 shqiptar, njofton ShkupiLajm.

Ja postimi i plotë:

Sot kandidati i LSDM paska mbajtur takim me qytetarët e Çairit dhe nga fotot që i pashë arrita te numëroje vetëm 12-13 shqiptarë.
Dhe interesant nuk kishte ne kete tubim skenar te atij llojit kur ndonje nga pjesemaresit e mer mikrofonin dhe shpreh fjale miradie per zaevin dhe stevon se si e paskan shpetu kete shtet dhe kete shoqeri.
Utopizem i qarte!