Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me të reshura të përkohshme të shiut. Më shumë reshje priten paradite dhe nga fundi i ditës në pjesët perëndimore të vendit. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri 11, ndërsa e ditës prej 10 deri 16 gradë.
Në Shkup do të jetë mot me vranësira me shi të përkohshëm. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperatura do të lëvizë prej nëntë deri 15 gradë.