Sot rikthehet Uefa Champions League, duke u lujatur dy sfidat e para të fazëz çerekfinale.

Liverpool pret ne Anfield Porton. Ndeshja duket e lehtë për ekipin e drejtuar nga Kloop. Tekniku gjerman u ka kërkuar të tijve vëmnendje maskimale pasi Portoja po kalon një sezon fantastik. Sfida tjetër është ajo mes Totteham dhe Manchester Cityt. Dueli anglez pritet të dhurojë spektakël. Londinezët e Totteham duke qenë se janë larg në kampionat kërkojnë të surprizojnë në Champions përballë një Manchester City shumë në formë që nuk njeh humbje.