Tayna

Repi i saj e ka vendosur plotësisht në qendër të vëmendjes artisten kosovare, e cila ja shtroj vetës rrugën e suksesit me stilin e saj unik të të kënduarit dhe tekstet reale e shpëethyese. Tayna, përditë e më shumë po shndërrohet në personin me më së shumti interes në botën e showbizit vendor.

tayna

 

Luana Vjollca

E bukur dhe pafundësisht e komentuar thuajse për çdo gjë që bënë, Luana Vjollca është lartë e pozicionuar në listën e personave më me ndikim në sbowbiz.

Liberta Spahiu

Modele dhe prezantuese e dëshmuar, bukuroshja Liberta Spahiu prezanton dhe producon një nga emisionet më të ndjekura të shoubizit. Ajo, cilësohet si femra që është me e përditësuar në këtë fushë. Liberta shpesh e gjen edhe vetën në lajmet rozë.

Elvana Gjata

E bukur dhe gjithmonë në hap me kohën, këngëtarja Elvana Gjata e ka dëshmuar potencen e saj në botën e muzikës dhe shoubizit në përgjithësi. Çdo ngjarje e jetës së saj direkt kthehet në lajm.

Enca

Ajo i përdorë si armë rë fortë rrjetet sociale ku zakonisht shpreh mendimet e saj kundërthënëse në lidhje me shumë gjëra. Enca, tërheq vëmendje edhe përmes gjesteve dhe skenave provokuese në videoklipe.

Nderim Neziri

Gazetarët janë ata që pasqyrojnë çdo gjë dhe i afrojnë personzhet dhe risitë e tyre më afër publikut. Nderim Neziri cilësohet si gazetari dhe kritiku më prezent në spektrin medial, që me opinionet e tij qartëson dhe shpesh demaskon atë që në të vërtet janë dhe bëjnë personat publik në përgjithësi.

Leonora Jakupi

Prej gati 30 vitesh Leonora Jakupi mban epitetin e këngëtares më të pashme në vend, e viteve të fundit ajo gjithashtu cilësohet si një nga femrat më me stil. Shpesh, përfundon në median rozë për jetën e saj private, që së fundi po bëhet dukshëm më dinamike dhe interesante. Leonora, ndryshe nga këngëtaret e tjera, së fundi ka vendosur të flas më hapur për zhvillimet dhe të rejat e jetës së saj.

Shyhrete Behluli

Në parim, ajo do të duhej të ishte “e pushuar” nga interesimi i madh i medias, pasi ka 49 vite në skenë, por jo. Shyhrete Behluli ende është në fokusin e interesit të medias dhe publikut.

Oriola Marashi

Oriola Marashit i ka hapur rrymugë bukuria. Pa pikën e dyshimit, është njëra nga femrat më të bukura shqiptare që pas seciles foto ëë nxjerr, përfundon duke u diskutuar në median rozë.

Olti Curri

I fundit, por jo më pak i rëndësishëm është gazetari kriti Olti Curri. Ai është edhe bloger dhe asnjëherë nuk ngurron ti thotë troç ato që i mendon. Shpesh është konfrontuar virtualisht me ata që i ka “sulmuar” dhe kjo e bënë interesant në sytë e publikut gazetarin Olti Curri.