E përditshmja “The Sun” ka stiluar një listë të gjatë të “top 11” futbollistëve që janë pa kontratë, pra pa ekip, por edhe disa rezerva.

Kështu, bien në sy futbollistë si Mario Balotelli, që mbylli aventurën në Francë te Marseille, por edhe Fabio Coentrao, Dani Alves, Welbeck dhe Sturridge, pa harruar mbrojtjen me Juanfran, Lichtsteiner, Skrtel dhe Collins, transmeton Periskopi.

Ja formacioni bazë: : Vorm; Dani Alves, Cahill, Williams, Coentrao; Ledley, Cabaye, Barry; Sturridge, Balotelli, Welbeck.

Portierë: Adrian, Speroni.

Mbrojtës: Simpson, Juanfran, Lichtsteiner, Skrtel, Samba, Kaboul, Collins, Olsson.

Mesfushorët: Morrison, Rodwell, Marchisio, Cattermole, Holtby, Jedinak.
Sulmuesit: Ben Arfa, Carroll, Ribery, Markovic, Llorente, Puncheon /Periskopi.com/