Para pak çastesh ka ndodhur aksident në Kondovë të Shkupit, ku treni ka përplasur makinën. Siç mëson Alsat shoferi ka pësiar lëndime të lehta dhe është jashtë rrezikut për jetë, nga aksidenti makina ka ngelur pothuajse e shkatërruar.