Skuadra e Tottenham është favorite për të nënshkruar me Philippe Coutinho në formë huazimi për 1 sezon.

27-vjeçari është lidhur ngushtë më një largim nga Camp Nou dhe një rikthim të mundshëm tek klubet e Premier Ligës.

Burime të Sky Sport, raportojnë se Pochettino ka telefonuar brazilianin dhe e ka ftuar atë të bashkohet në skuadër.

Coutinho ishte nën urdhrat e Pochettinos, edhe gjatë kohës kur ai ishte huazim tek skuadra e Espanyolit.