Para pak muajsh Iker Casillias pësoi një sulm në zemër, duke e detyruar të bëjë një ndërhyrje kirurgjikale në zemër.

Nga të gjithë por edhe nga vetë lojtari u mendua se ky ishte fundi i karrierës për portierin spanjoll. Mirëpo ai i ka surpirzuar të gjithë dhe ka vendosur që të rikthehet në fushën e lojës.
Skuadra e Portës e ka grumbulluar gardianin e portës, për sezonin e ardhshëm, kjo gjë u konfirmuar në faqe zyrtare të klubit portugez.
Image