Pas shumë muajsh debate dhe refuzimesh, Mauro Icardi ka vendosur përfundimisht që të largohet nga Interi.

Mësohet se mbrëmjen e djeshme argjentinasi ka vendosur që të transferohet te Paris Saint Germain.

Pasditen e sotme pritet që Icardi të kryejë vizitat mjekësore në Paris dhe do të firmosë kontratën e re.

Icardi do të transferohet te PSG i huazuar, por me të drejtën e blerjes./ Opinion.al E.Xh.