Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në Shkup paradite moti do të jetë me vranësira, ndërsa pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut.
Temperaturat do të lëvizin prej 17 deri më 31 gradë celsius.

Deri ditën e enjte moti do të jetë i paqëndrueshëm dhe me vranësira. Nga dita e premte pritet ngrohja e motit.