Në Maqedoni sot do të mbajë mot me diell dhe me erë të fortë në drejtimin verior. Shpejtësia e erës pritet të arrijë 70 kilometra në orë. Në Shkup dhe në rrethinë temperatura do të arrijë deri në 28 gradë Celsius.