E enjte, 11 Nëntor, 2021
Është anuluar seanca gjyqësore për rastin e fatkeqësisë në Llaskarcë, përshkak se njëri nga të akuzuarit ka pësuar probleme shëndetësore. Përgjegjësi i parkut të makinave të Durmo Tursit, Ramiz Miftari, sot i është nënshtruar një operacioni...
Njëzetë e dy persona kanë marrë lëndime të lehta trupore në 17 aksidente, prej gjithsej 24, të cilat kanë ndodhur gjatë fundjavës së kaluar në rajonin e Qytetit të Shkupit. Në shtatë aksidente është shkaktuar...
Biznesmeni nga Shkupi Lupço Palevski dje është privuar nga liria në aeroportin në Beograd me urdhër arrest nga Kroacia. Ai u arrestua në momentin kur dëshironte të hipte në aeroplanin për në Moskë. Biznesmeni u...
Gjatë ditës së djeshme zyrtarë policorë të Sektorit për Punë të Brendshme-Shkup, kanë privuar nga liria personin A.G. 38 vjeç nga fshati Volkov i Komunës së Gjorçe Petrovit, për shkak se gjatë bastisjes, me urdhër...
Një person është lënduar më rëndë, ndërsa shtatë kanë marrë lëndime të lehta në gjashtë prej gjithsej dhjetë aksidenteve të regjistruara në rajonin e SPB Shkup. Policia e trafikut ka shqiptuar masa për parkim të palejuar...
Ministria e Punëve të Brendshme informon se një person është arrestuar ndërsa për dy të tjerë do të ngritet padi në bazë të ligjit për kundërvajtje dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike pas incidentin...
Për gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e Qytetit të Shkupit kanë ndodhur 13 aksidente nga të cilët janë lënduar tetë persona njeri prej tyre me lëndime më të rënda ndërsa shtatë të tjerë...
Më 09. Shtator.2019 rreth orës 15.00 autoritetet e SPB-së së Shkupi, në rajonin e Bit Pazarit, kanë privuar nga liria personat me iniciale E.A(30) dhe T.A(22), që të dy nga Shkupi, pasi është kryer kontroll...
Në lagjen Butel të Shkupit, mbrëmë një shtëpi është kapluar nga zjarri, me çka është shkaktuar dëm i madh material. Sipas dëshmitarëve njofton “Makfaks”, shtëpia nuk ka qenë e banuar dhe nga zjarri nuk ka pësuar...
Një ish i punësuar në një kompani të Shkupit në lagjen Kisella Vodë, mbrëmë i ka djegur makinën ish-punëdhënësit të tij, duke e lyer të njëjtën me benzinë që më pastaj edhe pronarin ku edhe...