E enjte, 21 Tetor, 2021
Kjo video tregon se si duket një apartament miliarderësh në Dubai. Është një apartament me 3 dhoma gjumi në një sipërfaqe totale prej 975 metrash. Është në katin e fundit të një ndërtese dhe është një...
Sikur migrena të mos shkaktonte vuajtje të mjaftueshme, një studim i ri ka zbuluar se personat që përjetojnë dhimbje të madhe koke, janë më të rrezikuar për t’u prekur nga sëmundja e Alzheimerit. Studimi nga dy...
Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj. Sidoqoftë, disa produkte, të cilat...
Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumica e këtyre problemeve mund të trajtohen në shtëpi. Dhe gjakderdhja e mishit është shenja e parë...
E mbani mend herën e fundit kur keni ngrënë mjaltë dhe arra? Me siguri do të ketë qenë në shtëpinë e gjyshes, pasi ky ilaç popullor siç e quajnë ato, është një ndër kombinimet më...
Fshati Nuanquan në Kinë është i vetmi vend në botë ku mund të gjesh traditën e fishekzjarreve 500-vjeçare të Da Shuhua, ku hidhet hekuri i shkrirë për të krijuar një dush spektakolar të shkëndijave. Wang Dee...
Telenovela të tilla si “Sulejmani i Madhërishëm” kanë arritur të konkurojnë famën e serialeve televizivë amerikanë, duke u shpërndarë në Lindjen e Mesme, Azi dhe Amerikën Latine. Arsyet e këtij suksesi i analizon për gazetën “The...
Komunikimi i rregullt me mësuesin e fëmijës suaj është një pjesë kryesore e kujdesit për arsimin e tij/saj. Mësuesit mund t’ju paralajmërojnë për çdo vështirësi emocionale, sociale ose akademike… – Të biesh në gjumë në orar....
A ju thonë të tjerët se po harroni ? A e keni të vështirë ta mbani mend emrin? Harrimi i ndodh pothuajse çdo kujt dhe mund të ndodhë në çdo moshë, por ka disa trika...
Policia e Kosovës sot ka organizuar ceremoni solemne me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të. Në mesin e 416 policëve të rinj është edhe një pjesëtar emri i të cilit është i ngjashëm me atë...