E enjte, 11 Nëntor, 2021
Ministria e Jashtme gjermane ka bërë publike qëndrimin më të fundit në lidhje me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të ministrit të shtetit Heiko Maas me rastin e një konference të mbajtur në Berlin me...
Lëvizja BESA, që prej disa ditëve është duke qendruar në Shqipëri, ku ka mbajtur seminar për forumin rinor, në lidhje me lidershipin dhe politikën diplomatike, transmeton TopAlNews. Sot forumi rinor i Besës, vizoi muzeun kombëtar në...
Forumi Rinor i Lëvizjes BESA, ka realizuar takim me forumin rinor të Partis Socialiste në Shqipëri, në të cilën takim janë diskutuar tema të ndryshme, ndërsa vëmendje të veçant i kanë kushtuar, aktiviteteve me të...
Kryeministri Rama në një intervistë për Medina prestigjioze Euronews nga rezidenca e tij në Dhërmi ka paralajmëruar vendet e Bashkimit Europian se do të jetë e dëmshme për rajonin nëse nisin bisedimet e pranimit për...
Greqia nuk do të bllokojë ambicien e Shqipërisë dhe të Maqedonisë së Veriut për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Kështu është shprehur një burim i afërt me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis, për gazetën ‘Kathimerini’. Por ndonëse...
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm të saj, Roberto Montella. Në një postim në Facebook, Meta ka shkruar se kryesimi i rradhës...
Policia e Dibrës në Shqipëri ka arrestuar një 34-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, pasi akuzohet në Gjermani për vjedhje dhe mashtrim kompjuterik. “Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Drejtorinë Vendore të Policisë Dibër në bashkëpunim...
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi mbledhjen e përbashkët të kryesisë dhe grupit për masat organizative për vijimin e aksionit politik dhe protestën e 13 Prillit. Basha mësohet të jetë shprehur kështu në këtë mbledhje:...
Një përpjekje për të afruar palët politike në Tiranë pritet ta bëjë vizita e Zëvendëssndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili mbërrin sot në Tiranë në kuadër të një turi ballkanik. Takimin e parë...
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përkrahë kandidatin e pavarur për president, prof.dr. Blerim Reka. Siç mëson INA, Kurti do jetë pjesëmarrës në tubimin e së dielës në ora 19:00 në Kumanovë , përkrahë kandidatit Reka...