E enjte, 11 Nëntor, 2021
Sot do të luhen ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Gjithsej do të luhen 8 ndeshje të ndara në dy termine, prej orës 18:55 dhe 21:00. Inter rikthehet në Ligën e Kampionëve dhe...
Sipas të përditshmes franceze “L ’Equipe”, Federata e Futbollit të Francës (FFF), pritet të dënohet me 100 mijë euro nga UEFA dhe me një ndeshje pezullim të terrenit vendas. Arsye për këtë dënim është himni...
Nuk është një moment i mirë për Juventusin në lidhje me dëmtimet që kanë prekur skuadrën. Fillimisht bardhezinjtë humbën kapitenin Giorgio Chiellini, i cili do të mungojë për pesë deri në gjashtë muaj pas dëmtimit të...
Leo Messi është rikthyer në stërvitje me grupin këtë të diel pas ndeshjes së fituar 5-2 nga Barcelona kundër Valencias, në të cilën Argjentinasi nuk mori pjesë për arsye dëmtimi. “Ylli” i “blaugranave” iu bashkua pjesës...
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, do të kthehet në stolin bardhezi kundër Fiorentinës pas problemeve shëndetësore që duket sikur i ka kaluar. Ai do të jetë në krye të detyrës, madje doli dhe në konferencë për...
Trajneri Zinedine Zidane u kthye në dhomën e konferencave për shtyp të premten, para një agjende të ngarkuar me ndeshje. Ai diskutoi për Viniciusin, Luka Modricin dhe ndeshjet e ekipeve kombëtare. Pasi lojtarët e Real Madridit...
Së fundmi futbollisti i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, e ka postuar një fotografi në llogarinë e tij të Instagramit. Fotografia ku sulmuesi kosovar duke i buzëqeshur, nuk u ka shpëtuar vëmendjes së shokëve të tij...
Arsene Wenger thotë se Manchester United nuk mund të garojë për titull kampion në Premier League. Ish-trajneri i Arsenalit sheh potencial te skuadra e Ole Gunnar Solskjaer, por insiston se “Djajtë e Kuq” nuk janë gati...
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi nuk beson që klubi ka bërë gjithçka për të rikthyer Neymar. Gjatë gjithë verës ylli i PSG-së, ka kërkuar të rikthehet, mirëpo gjiganti francez ka kërkuar 300 milionë euro. Argjentinasi ka thënë...
Nga sportdashësit shqiptarë u cilësua si një veprim qëllimshëm që mori përmasa të mëdha në të cilën u përfshi edhe politika por spikeri i stadiumit nuk mund ta pranojë diçka të tillë. Ndeshja mes Francës...