E shtunë, 26 Shtator, 2020
Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami sot e ka mirëpritur në zyrat e Lëvizjes stomatologun Arlind Ajruli. Dr. Arlind Ajruli vjen nga qyteti i Kërçovës ku edhe ka kryer shkollën fillore dhe të mesmen ndërsa...
Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani së bashku me ministrin për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov në kuadër të vizitës së punës në Republikën Federale të Gjermanisë mbajtën takim me Kryetaren e Unionit...
Nuk ka mundësi ligjore që presidenti Gjorge Ivanov t’i falë të dënuarit për “27 prillin”, t cilët deri tek ai kanë dorëzuar kërkesa, thonë ekspertët juridikë. Në mënyrë shtesë, sipas tyre, një opsion i tillë...
Në zyrat e Lëvizjes BESA, Kryetari Bilall Kasami, priti në takim “Doktorin e Shkencave Filologjike”, njëherit edhe profesorin universitar, Florim Ajdini duke i uruar mirëseardhje në familjen e madhe të Lëvizjes BESA, thekson komunikata e...
Sonte tubimin e radhës, kreu i Besës Bilall Kasami, kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe kandidati i pavarur për President, Blerim Reka, e mbajtën tubimin qendror në qytetin e Kumanovës. Në këtë tubim...
Vendimit i fundit i Bashkimit Demokratik për Integrim për të votuar kandidatin maqedonas për president, Stevo Pendarovski, ka ngjallur reagime të shumta brenda në këtë subjekt, gjë që ka bërë anëtarësinë e kësaj partie të...
Sekretari Gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka folur për kandidatët për president ku mes tjerash ka veçuar prof. Blerim Rekën i cili ofron shtet për të gjithë, ndryshe nga LSDM e cila ofronte “jetë...
Partia Demokratike Shqiptare sonte tubimin e saj e zhvilloi ne bastionin e saj në Studeniçan, ku mori pjesë edhe lideri saj z.Menduh Thaçi. PDSH në këto zgjedhje presidenciale përkrah kandidatin e perbashket te qeverisë bashkë me...
Srprizë e madhe E gëzofshi banesën e re Historia e tyre me të shti ne dhe për se gjalli Nënë e bijë nga Shkupi bëhen me banesë të re Para dy vite këtë nene e gjetëm mbi një Ure...
Kreu i Aleancës për Shqiptarët Zijadin Sela pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev shtroi pyetjen nëse Prokuroria Speciale ka kryer detyrën e saj. Sipas tij propozim ligji në fjalë për Prokurorinë Publike i merr autonominë...